Yük Asansörü Revizyonu

Yük asansörü, genelde şahıs eşliğinde yük taşıma amaçlı olarak kullanılan asansör çeşidine verilen isimdir. Binalarda, depolarda, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde ihtiyaca göre yarı açık veya kabinli olarak kullanılmaktadır. Yük asansörleri, kullanım amacı doğrultusunda, ağır şartlar altında yük taşımaya ve çalışmaya uygun şekilde üretilmelidir. Projeye göre değişmekle birlikte 630 kg ve 22.000 kg arasında yük taşıma kapasiteleri vardır. Seyir hızı ise 0,25 m/sn ve 2,0 m/sn arasında değişmektedir.

Yük asansörlerinin, hidrolik veya elektrik motoru tahrikli olarak üretimleri yapılmaktadır. Yük asansörleri, pistonlu yük asansörü, halatlı yük asansörü, makaslı yük asansörü ve rampalı yük asansörü olarak değişik modellerde üretilmektedir. Pistonlu yük asansörleri, 2000 kg taşıma kapasitelidir, seyir mesafesi 1 metre ve 9 metre arasındadır. Halatlı yük asansörleri, 10.000 kg taşıma kapasitesine sahip, 10 metre ve 30 metre arası seyir mesafesine sahiptir. Makaslı yük asansörleri, taşıma kapasitesi fazla fakat seyir mesafesi az olan asansörlerdir. Rampalı yük asansörleri ise,  platformlarının hareketli olması sebebiyle yer açısından tasarruf sağlayan yük araçlarıdır.

Yük asansörlerinde konfor ve hız, insan asansöründe olduğu gibi öncelik değildir. Kabin dayanıklılığı, mal ve eşya taşıma kapasitesi oldukça önemlidir. Yükleme, taşıma ve boşaltma işlemlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için asansör kabininin dayanıklılığı çok önemlidir. İnsan asansörlerinde olduğu gibi yük asansörlerinde de kullanıcının tercihine göre çeşitli özellikler sunulabilir. Kapı çeşitleri, ihtiyaca özel olarak yarı otomatik veya tam otomatik olarak kullanılabilir. Zeminin kaymaz malzemeden yapılması güvenlik açısından önemlidir.

Fimak Asansör, yük asansörlerinizin kurulum, montaj, tamir, bakım, revizyon ve servis hizmetlerini insan sağlığı ve güvenliğini dikkate alarak gerçekleştirir. Asansörlerimiz, en ağır şartlarda başarıyla çalışacak kapasiteye ve yüksek teknolojiye sahiptir. En hafiften en ağıra kadar tüm yüklerinizin hızlı, güvenli ve etkili bir şekilde taşınmasından Fimak Asansör olarak biz sorumluyuz. Hizmet verdiğimiz tüm asansör ürünlerinde olduğu gibi yük asansörlerinde de uzman kadromuzla ihtiyacınıza en uygun asansörü hizmetinize sunmakta, asansörlerin montajını titiz ve özenli bir şekilde sağlamakta ve satış sonrası hizmetlerimizle her türlü konuda sizlere destek sağlamaktayız. Yük asansörlerinin revizyon ve bakım hizmetlerini periyodik zamanlar diliminde yerine getirmekteyiz ve tüm işlemleri yasal prosedürler çerçevesinde ele almaktayız.