Yemek Asansörü Revizyonu

Servis asansörü, monşarj asansör olarak da bilinen yemek asansörleri, sadece mutfak malzemelerinin taşınması için üretilen asansörlerdir. Kullanım amacı ve boyutları gereği insan taşıyamaz. Genelde restaurant, otel, villa, yurt ve yemekhane gibi yerlerde, mutfaktan yemek yenilecek yere yemek ve mutfak malzemelerini güvenli bir şekilde taşımak için kullanılır. Makine dairesi gerektirmeyen, hafif ve modüler ürünlerdir.

Yemek asansörlerinin taşıma kapasiteleri 50 kg ile 300 kg arasında değişmektedir.  İhtiyaca ve kuyu dibine bağlı olarak seçilebilen ithal ya da yerli makine motor, tek veya çift hız seçenekleri vardır. Hem karşı ağırlık ile hem de tambura sarmalı çalışan tipleri vardır. Taşınacak eşyaların birbirine karışmasını önlemek için katlı şekilde ayarlanırlar. İsteğe göre kabin içine raf sistemi yapılabilir. Genellikle giyotin tarz kapılar kullanılmakla birlikte çarpma kapı da mevcuttur. Yer işgaline sebep olmayan, kolay şekilde açılıp kapanabilen giyotin kapılar sayesinde rahat bir kullanım sağlamaktadırlar. Kabini, paslanmaz çelik ve antibakteriyel taban malzemeleri ile kaplanır, böylece yemek ve mutfak malzemelerinin hijyenik koşullarda taşınması sağlanır. Kabini aşağı ve yukarı yönünü gösteren ok sinyali, çağırma ve gönderme fonksiyonları bulunur. Optik dijital gösterge ile asansörün konumu görülebilir. Taşıma kapasitelerine göre hızları 0,25 m/sn ve 0,40 m/sn arasındadır. Kabin yüksekliği, 600 mm ve 1200 mm arasındadır. Kabin derinliği, 500 mm ve 1200 mm arasındadır. Kapıların genişliği, 400mm-1000 mm; yüksekliği ise 600 mm-1200 mm arasındadır. 50 kg-100 kg taşıma kapasiteleri yemek asansörlerinde kuyu üst boşluğu asgari 1200 mm;  kuyu dibi ise asgari 400 mm’dir. 150 kg-300 kg taşıma kapasiteli yemek asansörlerinde kuyu üst boşluğu asgari 1400 mm; kuyu dibi ise asgari 400 mm’dir.

Fimak Asansör, yemek asansörlerinizin kurulum, montaj, tamir, bakım, revizyon ve servis aşamalarında siz değerli müşterilerine profesyonel hizmet sunmaktadır. Kolay kullanımı, şık tasarımı, ergonomik yapısı ile avantaj sağlayan yemek asansörlerini restaurantlarınızda, kafelerinizde, turizm tesislerinizde, hastanelerinizde, yemekhanelerinizde, özel konutlarınızda vb. yerlerde kullanmak, yemek servislerinizin hijyenik koşullarda, güvenli, rahat ve ekonomik bir şekilde taşınmasını sağlamak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.