Sedye Asansörü Revizyonu

Sedye asansörü, hastanelerde hastaların katlar arasında güvenle taşınması, yoğun bakıma ve ameliyathanelere hasta yetiştirmek için kullanılan, hastalar için en uygun konfor ve hijyenik şartlara sahip, özel olarak tasarlanmış araçlardır. Hidrolik veya mekanik olarak tasarlanırlar.  Elektrikli tahrikler, daha hızlı olması sebebiyle 4  katın üzerindeki binalarda tercih edilmektedir. Hidrolik tahrikli asansörler ise 5. kata kadar olan binalar için tasarlanmıştır. Temel amacı rahatlık olan sedye asansörleri, VVVF sistemi ile çalışan motorları sayesinde diğer asansörlere göre sarsıntısızdır ve yumuşak bir duruş sergiler. Çok dayanıklı malzemelerden üretilen sedye asansörleri paslanmaz çelik kaplamalara sahiptir, böylece hastalar için gerekli olan hijyen ortamı sağlanmaktadır.  Diğer asansörlere oranla sedye asansörlerinde kabin butonları daha alçaktadır ve kabin kapıları daha geniştir. Sedye asansörleri 1600 kg, 2000 kg ve 2500 kg taşıma kapasitesine sahip olmaktadır, hızları 0,40 m/sn ve 3 m’sn arasındadır, kabin ölçüleri ise en az 1 sedye ve 1 refakatçi taşıyacak standartta olmak üzere isteğe göre belirlenmektedir. Minimum ölçülere göre, genişlik 140-180 cm arası, derinlik 240-270 cm arası, kapı genişliği ise 130-140 cm aralığındadır ve isteğe bağlı olarak bu ölçüler arttırılabilmektedir. Sedye asansörleri tam otomatik veya yarı otomatik olarak tercih edilmektedir.

Sedye asansörlerinde, hastanın konforlu ve güvenli taşınması için mekanik olarak hizmetlerin aksamadan ve hızlı yürütülmesi son derece önemlidir. Elektrik kesilmelerine karşı alınan önlemleri, antibakteriyel özelliklere sahip döşemeleri, paslanmaz aksamları, ayarlanmış ışık akısı, ferah ve aydınlık kabinleri ile sedye asansörleri hastaların hijyenik  ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Sedyelerin asansöre giriş çıkışında sarsıntı, takılma gibi sorunlarla karşılaşmaması için hassas kat seviyesi ayarı vardır. Çarpma kirişleri ile kabinde oluşan çarpma sırasında hasta ve kabinin zarar görmemesi sağlanır. Hastaneler, sağlık merkezleri, sağlık ocakları, bakım evleri sedye asansörlerinin kullanım yerleridir.

Fimak Asansör olarak, insan sağlığına verdiğimiz önemle, sağlık merkezlerinizde hastaların konforlu, güvenli, hijyenik koşullarda taşınması için çalışmaktayız. En yüksek teknoloji kullanılarak dizayn edilmiş sedye asansörlerininin kurulum, montaj, tamir, bakım, revizyon ve servis hizmetleri gibi tüm süreçlerinde uzman ekibimiz özenli ve dikkatli bir şekilde çalışmakta, ihtiyacınız ve istekleriniz doğrultusunda siz değerli müşterilerimize özel hizmetler sunmaktadır. Her asansör de olduğu gibi sedye asansörlerinde de firmamız, satış sonrası teknik destek babında tamir ve revizyon işlemlerini de uygun fiyat politikası çerçevesinde yerine getirmektedir. Sedye asansörü tamiri ve sedye asansörü revizyon işlemlerinde asla gözünüz arkada kalmasın. Firmamız Fimak Asansör sizler için her daim en iyisini, en iyi fiyat politikası ile yerine getirecektir.