Panoramik Asansör Revizyonu

Günümüzde binaların modern ve estetik mimari tasarımlar eşliğinde inşa edilmesi artmıştır. Estetiğin ön planda tutulduğu bu yapılarda tercih edilen panoramik asansörler, teknik ve görsellik özellikleri ile binaların mimarisine ayrı bir hava katmaktadır.

Kabininin cam olması, panoramik asansörleri diğer asansörlerden ayıran en belirgin özelliktir ve kabinin cam olması, kullanıcılara keyifli bir seyir sağlamasının yanı sıra, kapalı asansörlere oranla daha rahatlatıcıdır. Taşıma kapasiteleri 4 kişi ile 21 kişi arasında ve hızları 0,63 m/sn ve 2,5 m/sn arasında dizayn edilip üretilmektedir. Yuvarlak, kare, köşeli, üçgen şekillerde olabilen panoramik  asansörlerin montajı tercihe göre bina içine veya bina dışına yapılabilir., Kullanıcıların güvenliği için asansörlerde kırılmaz  veya dağılmaz özellikteki cam kullanılır. İlerleyen cam teknolojisi sayesinde zarif ve şık tasarımlar yapılabilir. Kabinler, tercihe göre laminat veya krom-nikel kaplanır. Kabin kapısı ise yarı otomatik olabildiği gibi genelde tam otomatik olarak kullanılır, otomatik kapılar cam panel şeklinde veya krom-nikel kaplı yapılabilir. Frekans kontrollü hız kontrol üniteleri sayesinde konforun ve hızın önem verildiği yapılarda hassasiyetin yanısıra elektrik tasarrrufu da sağlanmış olur. Yapıların mimarisine göre elektrik ve hidrolik şekilde kullanılabilir. Elektrikli asansörler, yüksek katlı yapılar için idealdir. Hidrolik asansörler ise trafiğin daha az olduğu alçak binalar için ekonomik bir çözüm sunmaktadır.

Panoramik asansörler, görselliğe önem verilen her alanda ihtiyaç doğrultusunda kullanılabilir. Her bina için ayrı tasarlanan asansörlerin en çok tercih edildiği kullanım yerleri, oteller, plazalar, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri, restaurantlar, kamu binaları, metro ve tren garlarıdır. Ayrıca villa gibi özel yaşam alanlarında da kullanılarak dekorasyonda estetik bir görünüm sağlamaktadır.  Özellikle kapalı alan korkusu olan bireyler için rahatlatıcı bir konfora sahip olan panoramik asansörler, 360 dereceye varabilen görüş açısıyla kullanıcılara keyifli bir kullanım sunmaktadır.

Fimak Asansör, siz değerli müşterilerimizin güvenlik ve konforunu sağlamak için ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır. Alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz sayesinde sizlere beklentilerinizi üst düzey gerçekleştirecek profesyonel çözümler sunmaktayız. Ürünlerin kurulum, montaj, tamir, bakım, revizyon ve servis hizmetlerini sizlerin güvenliğini ön planda tutarak gerçekleştirmekteyiz. Firmamız sadece asansör kurulumu, montajı, bakımı ve servis hizmetleri yapmamaktadır. Firmamız kurmuş olduğu tüm asansörlerin tamir ve revizyon işlemlerini gerekli hallerde eksiksiz ve tam olarak yerine getirmektedir. Ayrıca firmamız başka firmaların kurmuş olduğu panoramik asansörlerin tamir bakım ve revizyon işlemlerini de uygun fiyat politikası ile yerine getirmektedir.