İnsan Asansörü Revizyonu

Asansörler, şehirciliğin artmasına bağlı olarak binaların yükselmesiyle beraber önemini hiç yitirmeyen araçlardır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda binaların gitgide yükselmesi, asansör sektörünün de gelişmesine sebep olmuş; asansör sektörünün gelişmesi ise daha yüksek binaların yapılmasına olanak sağlamıştır. 18.yüzyılın başlarında gelişmeye başlayan asansör taşımacılığı, günümüzde teknoloji, konfor, güvenlik, çeşit bakımdan bakımından bir hayli gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir.

Asansörler, kullanım amacına bağlı olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlardan biri, yüksek binalarda insanların katlar arasındaki ulaşımını sağlayan, dikey taşımacılık yapan insan asansörleridir. Konutlarda, otellerde, iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda, sinemalarda, restaurantlarda, üniversitelerde, spor salonlarında insan asansörü kullanılmaktadır. Konfor , kullanım rahatlığı ve güvenliği ön planda tutulan insan asansörleri elektrik motoru tahrikli ve hidrolik olarak üretilmektedirler. Taşıma kapasiteleri, konutlarda 240 kg ve 1000 kg arasında; otel, iş merkezi, sağlık tesisi gibi yerlerde ise 630 kg 2500 kg arasında değişmektedir. Hız ise en düşük 0,63 m/sn ve en yüksek 2,5 m/sn’dir. Kabin, makine dairesi, kuyu boşluğu ebatları değişiklik göstermekle birlikte, hıza bağlı olarak değişen motor ve fren sistemleri vardır. Asansör kabinleri isteğe bağlı olarak laminant, lamine cam, paslanmaz, ahşap malzemeler ile dekore edilebilir. Tam otomatik ve yarı otomatik kapı seçenekleri vardır. İç kapılar ise katlanır kapı veya kayan kapı tipindedir. İnsan asansörleri, taşıma kapasitesi ve amacına göre kendi içinde A sınıfı asansörler, B sınıfı asansörler ve C sınıfı asansörler olarak sınıflandırılır. A sınıfı asansörler, 320 ve 1000 kg kapasite arasında değişen, insan taşımacılığı ve kapasitesine göre değişmekle birlikte ek olarak tekerlekli sandalye, çocuk arabası, mobilyaların taşınması için kullanılan asansörlerdir. B sınıfı asansörler, A ve C sınıfı özelliklerini birlikte taşıyan, kapasitesine göre konut dışı yerlerde kullanılan asansörlerdir. C sınıfı asansörler ise özel olarak hasta taşıma amaçlı kullanılan asansörlerdir.

Fimak Asansör olarak, binalarınızda güvenle kullanabilmeniz için, insan asansörlerinin kurulum, montaj, tamir, bakım, servis ve revizyon hizmetlerini sumaktayız. Öncelikli olarak sizin ve sevdiklerinizin can ve mal güvenliğini göz önüne alıp; konfor, kullanım kolaylığı, hız, dekorasyon gibi detaylarda alternatif seçenekler sunmaktayız.

Fimak Asansör olarak sunmuş olduğumuz tüm asansör hizmetlerinin yanı sıra, insan asansörlerinde de revizyon hizmetleri sunmaktayız. İnsan asansörü revizyonu hizmetlerimiz de tıpkı diğer asansör çeşitlerinde olduğu gibi yasal prosedür ve kanunlar çerçevesinde hareket etmekteyiz. Asansör revizyon işlerinizde gönül rahatlığı ile firmamızı arayabilirsiniz.