Hidrolik Asansör Revizyonu

Hidrolik asansör, makine dairesi bulunmayan, düşük trafik yoğunluğuna sahip binalarda kullanılan, prensibi çok eskiye dayanan asansörlerdir. Hidrolik ünitesinin uygun bir zemine monte edilmesiyle insan, yük, araç taşımacılığında kullanılır. Hidrolik asansörlerde, silindir içine kurulan sıvı tarafından yönlendirilen bir piston vasıtasıyla kabin hareketi sağlanır. Sıvı olarak önceleri su, sonrasında ise yağ kullanılmaya başlayan  hidrolik asansörlerde  kabinin aşağı doğru hareketinde kabinin kendi ağırlığı kullanılırken, yukarı doğru hareketinde hidrolik yağ basıncı kullanılır. Daha önceleri yük asansörü olarak tercih edilen hidrolik asansörler, 1950 yılından itibaren insan asansörü olarak da tercih edilmeye başlanmıştır. Taşıma kapasiteleri 240 kg ile 8000 kg arasında değişen hidrolik asansörlerin hızları 0,63 m/sn ve 1 m/sn arasındadır.

Hidrolik asansörler, güvenirlik bakımından bazı temel avantajlara sahiptir. Kurulum sırasındaki kolaylığı, makine dairesi yerindeki serbestliği, düşük maliyeti, yedek parça tedarik kolaylığı, kurtarma operasyonlarındaki rahatlığı, bina kullanım esnekliği sağlaması, sessiz çalışması, hassas kat ayarı, kademesiz hız ayarı ve olası arızalarda otomatik olarak kata ulaşması bu avantajlardan bazılarıdır. Hidrolik asansörlerde karşı ağırlık olmadığı için daha az kuyu alanı kullanılır. Eski binalara, ilave kat yapılan binalara, kuyu olmayan binalara kolaylıkla uygulanabilen, teras katına ulaşma imkanı sağlayan ekonomik çözümlerdir.

Hidrolik asansörler, 4 kata kadar işyeri binalarında, 5 kata kadar apartmanlarda, 3 kata kadar küçük hastanelerde, garaj asansörlerinde, çarşılardaki insan ve servis asansörlerinde, sahne asansörlerinde kullanılmaktadır. Tesis edilecek binaların yükseklik ve fonksiyonuna göre, kaldırma kapasitesine göre üretilen hidrolik asansörler Direkt Tahrikli Sistemler ve İndirekt Tahrikli Sistemler olarak iki sınıfa ayrılır. Direkt Tahrikli Sistemler kendi arasında Merkezden Direkt Tahrikli, Yandan Direkt Tek Pistonlu ve Yandan Direkt İki Pistonlu hidrolik asansör olarak üç gruba ayrılır. İndirekt Tahrikli Sistemler ise kendi arasında Yandan İndirekt Tek Pistonlu, Yandan İndirekt İki Pistonlu ve Karşı Ağırlıktan Tahrikli İndirekt hidrolik asansör olarak üç gruba ayrılır.

Fimak Asansör, kullanım amacı, taşıma kapasitesi, kuyu ölçüsü gibi teknik özellikleri dikkate alarak, can ve mal güvenliğiniz için size en uygun hidrolik asansör hizmetini kaliteli ve profesyonel bir şekilde sunmaktadır. Fimak Asansör ayrıca hidrolik asansörlerinizin kurulum ve montaj işlemlerinden sonra siz değerli müşterilerine A sınıfı bakım ve revizyon hizmetleri de sunmaktadır. Firmaamız Fimak Asansör aldığı ve yaptığı tüm işlerin arkasındadır.