Engelli Asansörü Revizyonu

Engelli asansörü, yaş, kilo, sakatlık gibi yürüme zorluğu çeken, engelli bireyler için tasarlanmış asansörlerdir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte üretilen bu asansörler, yapılarda katlar arası ulaşımın önündeki tüm engelleri kaldırarak hizmet sunmakta ve engelli bireylerin başkalarına ihtiyaç duymadan rutin işlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Engelli asansörleri, hem iç hem dış mekanda kullanılabilir. Hastanelerde, apartmanlarda, otellerde, sosyal tesislerde, dubleks ve tripleks evlerde hareket özgürlüğünü sağlama amaçlı tercih edilmektedir. Merdiven kenarına bağlanan bir mekanizma ya da platform sayesinde çıkış ve inişler sağlanır. Uluslararası standart gereğince engelli kullanıcının hiçbir refakatçi yardımına ihtiyaç duymadan kullanabilmesi için kumanda panosu üzerindeki butona basılı tutmasıyla birlikte çalışır. Yapıların fiziki durumuna göre istenilen boyutlarda ve renklerde üretimi yapılmaktadır. Daha geniş girişi, standart otomatik kapısı, butonların daha alçak ve yatay seviyede olması, diğer asansörlerden ayıran özellikleridir. Engelli asansörlerinin binaların fiziki yapısına göre farklı çeşitleri bulunur. Bunlar; Platform Tip Merdiven Asansörü, Koltuk Tipi Merdiven Asansörü ve Dikey Platform Asansörüdür.

Koltuklu Merdiven asansörü, kabin içine monte edilmiş bir koltuk bulundurur, genelde yürüme zorluğu çeken bireylere yönelik üretilen asansörlerdir. Farklı modelleri olmakla birlikte, düz ya da döner merdivenlere monte edilmektedir. Genellikle özel kuruluşlar ve konutlarda tercih edilmektedir.

Platform Tip Merdiven asansörü, özel araçlarla hareket edebilen engelli bireylere yönelik üretilir; hem iç hem dış mekanda ve tüm merdiven tiplerinde uygulanabilir. Merdiven boyunca döşeli rayın üzerinde ilerleyerek çalışır. Kullanılmadığı zaman platform kapalı durur. Şık ve estetik tasarımlarda üretilir.

Dikey Tip Engelli asansörleri ise, kuyu dibi gerektirmeyen, iç ve dış mekanlara uygulanabilen, bina girişleri veya bina içlerinde bulunan kısa merdivenlerin yan tarafında kullanılabilen sistemlerdir. Modern ve şık tasarımlarının yanısıra, ekonomik olması, kullanıcılara bağımsız hareket özgürlüğü sunması ile özellikle kamusal alanlarda tercih edilmektedir. Özel konutlarda, alt ve üst geçitlerde, metro istasyonları, iş merkezleri, restaurantlar, alışveriş merkezleri, okullar gibi her türlü açık ve kapalı alanda güvenle kullanılmaktadır.

Fimak Asansör olarak engelli asansörlerinin kurulum, montaj, tamir, bakım,revizyon ve servis hizmetlerinde profesyonel hizmet sunarak tüm engelleri ortadan kaldırmaktayız. Her asansörde olduğu gibi engelli asansörlerinde de tamir bakım ve revizyon gereksinimleri ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda firmamız Fimak Aasansör’ü arayabilir, profesyonel hizmetlerimizden istediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.