Araç Asansörü Revizyonu

Şehirlerde nüfusun artmasıyla doğru orantılı olarak araç sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Artan araç sayısı, otopark ihtiyacını da arttırmaktadır. Özellikle merkezi yerlerdeki ve büyük şehirlerdeki otopark sorununa en güzel çözüm olarak hem yer tasarrufu sağlamak, hem de güvenliği arttırmak amacıyla mevcut ve yeni yapılan binalarda araç asansörleri tercih edilir olmuştur. Her yapı için özel olarak tasarlanan araç asansörleri yoğun olarak otomotiv şirketlerinde, araç bakım-onarım servislerinde, yer tasarrufu sağlama amaçlı otoparklarda kullanılmaktadır. Konutlar, oteller, hastaneler, üniversiteler, devlet kurumları, ticari binalar ve ofislerde de tercih edilmesiyle birlikte binaların bodrum veya üstlerinde kullanılmayan atıl alanları değerlendirilerek araç otoparkı hâline getirilmekte ve böylece modern kentsel gelişmelere uygun bir çözüm olarak yer almaktadır. Her yüksekliğe ve ağırlığa uygun olarak üretilebilen araç asansörlerinin taşıma kapasiteleri 2.500 kg ile 12.500 kg arası arasında değişmektedir. Asansörler hidrolik tahrikli sistem veya dişlisiz senkron motorlu sistemli olarak üretilmektedir. Güçlü çelik konstrüksiyonları ile birlikte taşınacak yükün ağırlığı farketmeksizin sağlam performans sergileyen araç asansörleri ayrıca kullanılan enerjiyi en iyi şekilde optimize ederek enerji tasarrufu sağlayan, çok yönlü ve fonksiyonel olan gelişmiş teknoloji ürünleridir.

Araç asansörlerinin teknik özellikleri, kullanım alanlarına göre değişmekle birlikte, kuyu genişliği 3200 mm, kuyu derinliği 5200 mm, kabin genişliği 2500 mm, kabin derinliği 4600 mm olarak ölçümlendirilmiştir.  Araç asansörleri projelerinde aracın yüksekliği, genişliği ve ağırlığı önemli unsurlar arasındadır. Bu sebeple araç asansörü üretim aşamasında bu unsurlar göz önünde bulundurulur. Asansör kabin butonu, araç sürücüsünün araçtan inmesine gerek kalmayacak şekilde konumlandırılır. Araç asansör kabini içerisinde kabin kapısının bulunması Asansör Yönetmeliği gereğince yasal zorunluluktur.  Yarı açık platform olarak tasarlanan asansörlerde ise imalat esnasında Makine Emniyet Yönetmeliği dikkate alınır.  Araç asansörlerinin kapıları, tam otomatik veya yarım otomatik olarak yapılmaktadır.

Fimak Asansör olarak araç asansörü konusunda da ihtiyacınıza en uygun tekniksel, kaliteli, profesyonel hizmeti sunmaktayız. İlgili yönetmelik standartlarına uygun ürünlerimizle ve uzman kadromuz ile birlikte, kurulum, montaj, tamir, bakım, onarım ve servis aşamalarında sizlere güvenilir hizmet vermekte, yüksek kullanım kolaylığı sağlamaktayız. Özellkle araç asansörü tamir ve revizyon işlemlerinizde, asansörünüzü ilk günkü gibi sıfır şekilde teslim etmek için tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Biliniz ki sizlerin mutluluğu bizlerinde mutluluğudur.