Asansör Revizyonu

Asansör Revizyonu
16 Haziran 2020

Asansörler günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız dikey taşıma araçlarıdır. Makine ve araçlarda olduğu gibi asansörler de bakıma ve bir süre sonra da yenilenmeye ihtiyaç duyarlar. Teknolojik gelişmeler ve kullanıma bağlı olarak her asansörün modernize edilmesi, yenilenmesi gerekir. Asansör Revizyonu hizmeti; zamana ve/veya kullanıma bağlı olmak üzere asansörünüzde meydana gelen aşınmaların önüne geçer ve yaşanabilecek kazaların engellenmesini sağlar.

Ne İşe Yarar?

Asansör Revizyonu işlemleri sırasında mevcut asansörün elektronik aksamı, makine ve motor aksamı, halatları, makaraları, fren aksamı ve diğer tüm mekanik tertibatı kontrol edilir. Yıpranma aşınma gösteren, riskli bulunan parça ya da bölümlerdeki sorunların giderilmesine çalışılır. Rutin olarak yapılan asansör bakımı ve kontrolleri kadar, asansör revizyon işlemi de büyük önem taşır. Kullanıcıların can güvenliğinin korunması ve uzun süreli güvenli bir kullanım sağlanabilmesi ancak uygun teknolojinin takibi ve kullanımı ile mümkündür. Sizlere de can güvenliğiniz için revizyon işlemlerinizde, alanında uzman yetkili firmalarla çalışmanızı öneriyoruz.

Asansör Revizyonu Neden Gerekli?

Zamanla kullanım ömrünü tamamlayan asansörler size; devamlılık gösteren arıza problemleri, bu sebeple yaşanan ekonomik kayıplar, kullanıcıların can ve mal güvenliği riskleri, mülkünüzün değerini yitirmesi gibi uzun vadeli pek çok sorun yaşatır. Hem maddi hem de manevi açıdan bu sorunlardan ve ekonomik yüklerinden kurtulmak için Asansör Revizyonu gereklidir. Bu sayede; yeni gelişen teknolojilerin sağladığı imkanlarla elektrikten tasarruf edersiniz. Her geçen gün yenilenen asansör teknolojisi ile güvenli bir yolculuk yaparsınız. Devam eden ve sürekli yinelenen arızaların önüne geçmiş olursunuz.

Unutmayın düzenli olarak bakımı yapılmayan ya da yeni teknolojilerden uzak malzemelerle donatılmış asansörler hem kısa ömürlü hem de güvenlik açısından riskli bir kullanım sunar. Uzayan asansör bekleme süreleri, sürekli kendini tekrarlayan arızalar, yıpranmış ve hijyenik olmayan eski kabinler, güvenliğinizi tehdit eden sarsıntılı yolculuklar, yaptıracağınız revizyon çalışması ile sona erecektir. Fimak Asansör olarak deneyimli ve uzman ekibimizle mevcut asansörünüzdeki aksaklıkları tespit ediyor ve siz en uygun çözümleri sunuyoruz. Hem yeni gelişmelere hem de sizlerin taleplerine göre hizmetlerini şekillendiren Fimak Asansör, her çeşit asansör için revizyon hizmeti veriyor.

Kategoriler
Son Yazılar
Asansör Revizyonu
Asansör Revizyonu 16 Haziran 2020